REGION. Groźna antykoncepcja

IMG_7639Naturalne planowanie rodziny jest równie skuteczne, co terapia hormonalna z tą jednak różnicą, że nie powoduje skutków ubocznych – będą przekonywać organizatorzy sesji naukowej pt. „Poznaj prawdę o antykoncepcji. Antykoncepcja, czy naturalne planowanie rodziny?”, która odbędzie się w sobotę, 22 marca o godz. 10 w przyparafialnej sali kościoła pw. św. Tadeusza Apostoła przy ul. Lotniczej w Legnicy. Seminarium poprzedzi eucharystia w intencji małżeństw i rodzin diecezji legnickiej. 

Dla katoliczek branie leków antykoncepcyjnych jest grzechem. Pomijając jednak aspekty wiary, coraz więcej lekarzy głośno mówi o zagrożeniach wynikających ze stosowania terapii hormonalnej. – To bezpłodność, nowotwory piersi, udary mózgu, zatory, obniżone libido doprowadzające do rozwodów – wylicza senator Dorota Czudowska z PiS, która jako lekarz onkolog z wieloletnim doświadczeniem jest zdecydowaną przeciwniczką tabletek antykoncepcyjnych.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej, Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz Prawo i Sprawiedliwość IMG_7626wspólnie organizują konferencję, podczas której chcą uświadomić kobietom – a zwłaszcza tym bardzo młodym – do czego może doprowadzić branie tabletek antykoncepcyjnych.

– W przypadku nastolatek taka terapia przecina niewykształtowany jeszcze w pełni mechanizm płodności, co w konsekwencji prowadzi do trudności z zajściem w ciążę lub całkowitej bezpłodności – ostrzega Dorota Czudowska i robi to – jak podkreśla – jako kobieta, lekarz i polityk.

Organizatorzy seminarium przyznają, że najpierw na kobietach zarabiają koncerny farmaceutyczne, przekonując je do brania tabletek antykoncepcyjnych i leków osłonowych zwiększających np. libido, a następnie kliniki leczenia bezpłodności. Ale już koszty związane z leczeniem udarów czy nowotworów biorą na siebie podatnicy.

JOM

Dodaj komentarz