REGION. Ciąg dalszy czystek w PO. Skorupa do dymisji

Smolarz i SkorupaWojewoda dolnośląski, Aleksander Marek Skorupa podał się do dymisji. Jest to wynik przeglądu województw, którego dokonało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Kandydatem na miejsce Skorupy jest Tomasz Smolarz, poseł Platformy Obywatelskiej, a obecnie także członek Rady Regionu Dolnośląskiego PO.

Marek Skorupa
Aleksander Marek Skorupa

Rafał Trzaskowski, szef resortu Administracji i Cyfryzacji poinformował dziś o wynikach przeglądu województw. W efekcie do dymisji podało się czterech wojewodów, w tym wojewoda dolnośląski – Aleksander Marek Skorupa.

Skorupa jest uważany za jednego z największych stronników Grzegorza Schetyny. Wielu więc wiąże jego dymisję z przegraną Schetyny w wyborach na szefa dolnośląskich struktur PO.

Tomasz Smolarz
Tomasz Smolarz

Funkcję wojewody dolnośląskiego w 2010 roku Skorupa przejął po Rafale Jurkowlańcu, który został wówczas wybrany marszałkiem Dolnego Śląska. Przypomnijmy, że w ostatnio Sejmik Województwa Dolnośląskiego zadecydował o dymisji Jurkowlańca, uważanego również za poplecznika Schetyny.

Minister Trzaskowski zapewnił, że nowy kandydat na dolnośląskiego wojewodę ma duże doświadczenie samorządowe oraz w dziedzinie administracji.

Tomasz Smolarz jest posłem na Sejm drugą kadencję. Wcześniej był samorządowcem w Dzierżoniowie. Pełnił  funkcję zastępcy burmistrza Dzierżoniowa a także działał w wielu organizacjach społecznych.

DRM/FOT. JOM, TOMASZSMOLARZ.PL, FACEBOOK POSŁA

Dodaj komentarz