REGION. Borys dostał pracę w MSZ

IMG_7066O tym, że tak się stanie – spekulowano od czterech miesięcy, czyli od chwili, gdy poseł Grzegorz Schetyna powrócił do rządu, zostając szefem resortu spraw zagranicznych. Jako jeden z najbliższych współpracowników ministra, Piotr Borys od lutego zaczyna pracę w MSZ. Będzie doradcą do spraw dyplomacji samorządowej. O nowym zatrudnieniu były eurodeputowany poinformował „Gazetę Wrocławską”.

Lubiński polityk pozostawał w niełasce od jesieni 2013 roku, kiedy to jawnie opowiedział się za Grzegorzem Schetyną, który wówczas przegrał wybory na lidera partii w regionie dolnośląskim. Za karę działacze Platformy Obywatelskiej nie dopuścili go do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a następnie sejmiku wojewódzkiego.

Początkowo spekulowano, że Piotr Borys zostanie brukselskim asystentem opolskiej europosłanki Danuty Jazłowieckiej. Następnie przymierzano go do fotela wojewody dolnośląskiego. Gdy oba scenariusze się nie potwierdziły, zaczęto mu wróżyć ministerialną karierę. Pod uwagę brano Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, którym kieruje stronnik Grzegorza Schetyny, Andrzej Halicki oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych, do którego ostatecznie trafi lubiński polityk.

Z

Dodaj komentarz