REGION. Amatorzy volkswagenów w rękach policji

KPPW grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów jest pięciu mieszkańców powiatów lubińskiego i polkowickiego. Mają od 19 do 29 lat. Interesowały ich przede wszystkim volkswageny. Szajka została rozpracowana przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy średzkiej komendy powiatowej. Trzech podejrzanych najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. 

– Policjanci przeszukali siedem posesji należących do osób podejrzanych o kradzieże i paserstwo, w tym trzy, gdzie znajdowały się rozmontowywane kradzione samochody – informuje st. asp. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. – Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, grupa dokonywała kradzieży głównie samochodów z grupy volkswagena. Działała na terenie co najmniej trzech powiatów: średzkiego i polkowickiego oraz rawickiego w Wielkopolsce.

Jak dodaje, policjanci zabezpieczyli części i akcesoria pochodzące z kradzionych aut. Na podstawie zgromadzonego materiału, udowodnili zatrzymanym kradzież co najmniej sześciu samochodów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamań do pojazdów i ich kradzieży, a także paserstwa części samochodowych. Grozi za to nawet do 10 lat więzienia.

– Wobec trzech podejrzanych, sąd na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące – dodaje Paweł Petrykowski.

Policja i prokuratura nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z działalnością tej grupy przestępczej. Sprawdzają, m.in., ile podobnych przestępstw ma ona na swoim koncie.

UR/FOT. KWP WROCŁAW

Dodaj komentarz