Opublikowany: pon, Wrz 9th, 2019

Regaty po raz drugi (FOTO, WIDEO)

Jeszcze kilka lat temu nikt nie marzył, że nad zbiornikiem wodnym Słup powstanie stanica, a na akwenie zaroi się od żaglówek. W sobotę w gminie Męcinka odbyły się już drugie regaty!

Uczą się, zdobywają sprawności i robią patenty. Młodzi żeglarze z gminy Męcinka realizują swoje marzenia nie tylko w teorii. I nie muszą wcale wyjeżdżać w poszukiwaniu morskich przygód. Po przekwalifikowaniu zbiornika Słup na obiekt o charakterze sportowo-rekreacyjnym powstała ekomarina – przystań z zapleczem technicznym i sanitarnym.

– A to dopiero początek – zapowiada wójt Mirosław Brzozowski, który w realizacji planów nie jest sam.

Rozwój Słupa w kierunku wypoczynkowym wspiera zarówno powiat i zarząd województwa. Swoje deklaracje pomocy nie bez pokrycia złożyła też obecna marszałek Elżbieta Witek, więc nic dziwnego, że sporty wodne w powiecie jaworskim kwitną. Załogi miały za zadanie przepłynąć na czas „po trójkącie” rozstawione boje. Która drużyna uczyniła to w krótszym czasie zajmowała lepszą lokatę. W zawodach udział wzięło 14 załóg oraz ekipa na jachcie dwukadłubowym (katamaranie).

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..