Recydywista wróci za kraty

Fot. Policja Legnica

Nawet 7,5 roku za kratami może spędzić 42-letni legniczanin, który na swojej działce w gminie Kunice ukrywał skradzione przedmioty. Okazało się, że mężczyzna w przeszłości był już skazany za przestępstwa tego typu.

Na trop pasera wpadli legniccy policjanci. Prowadząc śledztwo ustalili, że na jednej z działek w gminie Kunice mogą znajdować się skradzione przedmioty.

– Kryminalni podczas przeszukania wskazanego miejsca ujawnili przyczepkę samochodową bez tablicy rejestracyjnej, toaletę przenośną i ukryte w drewutni elektronarzędzia. Po sprawdzeniu przedmiotów w policyjnym systemie okazało się, że zostały one utracone w wyniku wcześniejszych kradzieży – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Właściciel działki został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że 42-latek wcześniej był już skazany za przestępstwa tego typu.

– W toku prowadzonego postępowania policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwo grozi mu zwiększenie kary o połowę, czyli do 7,5 roku pozbawienia wolności – uzupełnia mł. asp. Ekiert.

Dodaj komentarz

*

code