Ratownicy ze Sławy będą patrolować Odrę

Ratownicy ze Sławy zadbają o bezpieczeństwo głogowian nad Odrą. Specjalne wodne patrole mają przez całe wakacje kontrolować nabrzeże rzeki, które coraz chętniej wybierają miłośnicy odpoczynku nad wodą.

Na Odrze w rejonie Głogowa nie ma wytyczonych kąpielisk, a sama rzeka z powodu wirów i różnic temperatur nie nadaje się do pływania. Nie odstrasza to jednak amatorów wodnej rekreacji korzystających na przykład z wypożyczalni kajaków czy rowerków wodnych. Dlatego ratusz podpisał umowę z Ratownictwem Wodnym Sława, w sprawie realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych w granicach Głogowa.

Patrole będą kontrolować tereny nadodrzańskie od 22 czerwca do 31 sierpnia, w godzinach od 12:00 do 20:00. Ponadto ratownicy mają też opracować specjalny raport dotyczący analizy zagrożeń. Chodzi przede wszystkim o identyfikację miejsc szczególnie niebezpiecznych, w których występuje zagrożenie dla kąpania się, uprawiania sportu lub innych form rekreacji. Na podstawie raportu zostanie dokonanie właściwe oznakowanie linii brzegowej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..