Ratownicy pokażą, co potrafią

pogotowie (2)
zdjęcie ilustracyjne

W najbliższy piątek na ulicach Złotoryi będzie można obejrzeć, jak wygląda walka o ludzkie zdrowie i życie. Ratownicy medyczni z całego regionu będą tu rywalizować o mistrzowskie tytuły. 

W IX Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym Regionu Legnickiego weźmie udział łącznie 21 ratowników, reprezentujących siedem trzyosobowych zespołów z naszego regionu. Do rywalizacji przystąpią medycy z Głogowa, Polkowic, Lubina, Legnicy, Chojnowa, Jawora i Złotoryi.

– Po raz pierwszy organizujemy te mistrzostwa w Złotoryi, która jako jedyna w regionie nigdy nie była gospodarzem tej imprezy. Wcześniej mieliśmy taką zasadę, że zawody odbywały się w mieście, które wygrało w poprzednim roku. Od kilku lat jednak od tego odstąpiliśmy – mówi Wiesław Zielonka, komandor mistrzostw.

Miejscem rywalizacji będą ulice starówki złotego grodu. Mistrzostwa RatownikówZe względu na niewielkie odległości dzielące miejsca kolejnych zadań konkursowych, ratownicy będą przemieszczać się pieszo.

– Dotychczas używaliśmy w tym celu karetek, gdzie znajdowały się odpowiednie sprzęty potrzebne do wykonania zadań. Teraz będą one poustawiane przy konkretnych stanowiskach konkursowych – dodaje Wiesław Zielonka, na co dzień pracujący jako kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego w Pogotowiu Ratunkowym w Legnicy, które jest organizatorem mistrzostw.

Zawody rozpoczną się o godz. 9.15 przed złotoryjskim ratuszem przy pl. Orląt Lwowskich i potrwają do godz. 15.00. O godz. 16.30 nastąpi uroczyste zakończenie mistrzostw i wręczenie nagród zwycięzcom.

Warto dodać, że oprócz zmagań konkursowych na złotoryjskim rynku będzie można także zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi. Odbędzie się też wystawa ambulansów i sprzętu medycznego, otwarty będzie również punkt krwiodawstwa.

Dodaj komentarz