Ratownicy górniczy na Zamku w Jędrzychowie (FOTO)

Wyjątkowego zadania podjęła się ekipa z Górniczego Pogotowia Ratowniczego w Sobinie. Ratownicy oczyścili z roślinności Zamek w Jędrzychowie, gmina Polkowice.

– Angażując swoje siły i umiejętności weszli na niedostępne dla zwykłych ludzi, najbardziej zdegradowane partie zamku i gałąź po gałęzi usunęli całą zalegającą na murach roślinność – informuje Ewa Halbryt, prezes Stowarzyszenia „Rodowody”, opiekuna budowli. – Proszę mi wierzyć, mimo posiadanego sprzętu nie było to łatwe. Oprócz niebezpieczeństwa uszkodzenia mocno nadwątlonych zamkowych murów, kłopot był z bezpiecznym przeniesieniem ściętych części drzew. Kosztowało to naszych ratowników wiele potu, ale i pomysłowości. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich pracy, umiejętności i wytrwałości. Szczególne podziękowania składam dyrektorowi Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Piotrowi Walczakowi, który osobiście włączył się w działania ratunkowe na zamku. Usunięcie roślinności było ważne, gdyż pozwoli na zachowanie lepszej kondycji murów średniowiecznej budowli oczekującej na remont.

Jak dodaje Ewa Halbryt, akcję udało się przeprowadzić dzięki pomocy i zaangażowaniu burmistrza gminy Polkowice.

Fot. Ewa Halbryt Stowarzyszenie „Rodowody”

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..