Opublikowany: śr, Cze 5th, 2019

Rasistowski atak w centrum miasta

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o znieważenie obywatela Syrii. Pokrzywdzony został zaczepiony w centrum miasta przez dwóch mężczyzn. Jeden z nich splunął w kierunku Syryjczyka i znieważył go na tle narodowościowym i rasowym. Okazało się, że agresor był kompletnie pijany…

Do zdarzenia doszło w miniony weekend około godziny 19. w centrum Złotoryi. Syryjczyk, mieszkający od pewnego czasu w Złotoryi, został zaczepiony przez dwóch mężczyzn.

– W trakcie awantury, jeden z nich splunął w jego kierunku, a następnie wypowiedział słowa o charakterze rasistowskim. O sytuacji zostali powiadomieni policjanci z lokalnej jednostki. Ustalone okoliczności sprawy pozwoliły na zatrzymanie podejrzewanego o ten czyn 46-letniego złotoryjanina. Mężczyzna był mocno pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad trzy promile w jego wydychanym powietrzu – relacjonuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Mężczyzna, gdy już wytrzeźwiał, usłyszał zarzut publicznego znieważenia obywatela Syrii z powodu jego przynależności narodowej i rasowej. Dodatkowo zostały zastosowane wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru połączonego z zakazem zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonym. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Seba pisze:

    Jakby Polaka opluł i znieważył, to by nie była taka afera.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..