Jak sobie radzić ze zmęczeniem pandemią?

Niewiele wydarzeń w nowożytnej historii świata miało tak negatywny wpływ na zdrowie emocjonalne wszystkich ludzi jak pandemia COVID-19. Obawa przed zarażeniem się śmiercionośną chorobą lub przekazaniem jej drugim, dodatkowe wyzwania oraz izolacja wywierają na wszystkich przeogromny wpływ.

Wiele serwisów internetowych coraz częściej podejmuje temat wirusa COVID i jego skutków. W przeglądzie trafiliśmy na oficjalną stronę Świadków Jehowy jw.org. Jak się okazuje portal od początku pandemii dostarcza informacji, które pomagają ludziom w różnym wieku i z różnych środowisk zachować spokój, zdobywać wiedzę i dbać o zdrowie. Publikowane tam treści, dostępne w nieprawdopodobnej liczbie 1028 języków udzielają odpowiedzi na często zadawane pytania i zwracają uwagę na zawartą w Biblii obietnicę wspaniałej przyszłości. Rzecznik prasowy Świadków Jehowy w Polsce podkreśla:
– Od kiedy wybuchła pandemia, wielu ludzi odnosi wrażenie, że życie wymyka się im spod kontroli. Materiały publikowane w serwisie jw.org pomagają osobom w różnym wieku i z różnych środowisk skutecznie radzić sobie z emocjami. Wszystko to za sprawą ponadczasowej mądrości zawartej w Biblii.
Osobom zainteresowanym podajemy pomocne linki do 7 praktycznych rad:

Wirusy w natarciu – jak się przed nimi chronić

Zmęczenie pandemią – jak sobie z tym radzić

Jak radzić sobie w czasie izolacji

Czy Biblia może mi pomóc, kiedy jestem przygnębiony?

Niepokój u mężczyzn – jak może pomóc Biblia

Co Biblia mówi o pandemiach?

Ilustracja: jw.org

Dodaj komentarz