RADWANICE. Mieszkańcy Kłębanowic chcą wygrać i liczą na głosy

SONY DSCMieszkańcy Kłębanowic, gmina Radwanice, zgłosili się do trzeciej edycji konkursu „Spółdzielnia pomysłów”, w którym można wygrać 10 tys. zł na projekt lokalny. Oni chcą wyremontować pomieszczenia po starym klubie wiejskim i urządzić tam świetlicę, gdzie będą się odbywać zajęcia dla „małych i dużych”. Teraz bardzo liczą na wsparcie w głosowaniu.  

„Projekt „Łowcy optymizmu” ma na celu uruchomienie i dostosowanie pomieszczenia po starym klubie wiejskim do zajęć z dziećmi jak i całymi rodzinami – czytamy w zgłoszeniu inicjatywy do konkursu. – Środki z grantu chcemy przeznaczyć na remont tego pomieszczenia, a tym samym zyskać atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu poprzez naukę i zabawę. W ramach prac remontowych chcemy odnowić ściany, położyć nową instalację elektryczną i zamontować grzejniki elektryczne. Chcemy wyposażyć świetlicę w tablice korkowe i magnetyczne stoliki oraz krzesełka i regały. Dodatkowo, chcemy zainstalować system multimedialny: rzutnik z ekranem, który będzie wykorzystywany do projekcji bajek, jak również będzie używany jako skuteczny środek naukowy. W ramach dotacji chcemy zakupić również środki dydaktyczne do prowadzenia warsztatów malowania przestrzennego, witrażu jak i lepienia z gliny. Mamy dużo energii i bardzo chcemy dostać szansę. Świetlica pozwoli nam na eliminację izolacji społecznych oraz będzie dla nas szansą na kreatywną integrację mieszkańców Kłębanowic.”

– Konkurs dzieli się na dwa etapy – informuje Paulina Bilińska z Urzędu Gminy Radwanice.  – W pierwszym etapie, do 3 września, trwa głosowanie internautów. W kategorii: „projekt z małego miasta, miasteczka lub wsi” wyłonionych zostanie 20 inicjatyw o największej liczbie głosów. W drugim etapie jury wybierze dwa zwycięskie projekty.

Aby pomóc mieszkańcom Kłębanowic wystarczy raz dziennie oddać głos na ich projekt za pośrednictwem strony: www. spolecznik20.pl.

To kolejna już inicjatywa grupy pod nazwą: ” Mieszkańcy Wsi Kłębanowice”. Wygrali już plac zabaw w konkursie: „100 Placów zabaw na 100 lat Nivea”, a potem pomogli go ogrodzić i nasadzili zieleń. Wybudowali boisko do piłki siatkowej. Koordynatorami projektów jest 15 osób, które zdobywają informacje o dotacjach, organizują sponsorów, współpracują z urzędem gminy i szukają wolontariuszy.

UR/FOT. ŹRÓDŁO: ORGANIZATOR KONKURSU

Dodaj komentarz