RADWANICE. Mają swoje Dni Gminy

DNI_RADW_SLONIEPo raz pierwszy organizowane są Dni Gminy Radwanice – w sobotę i niedzielę, 27 i 28 czerwca. W bogatym programie są m.in. występy, koncerty oraz zawody konne i westernowe.

– Dzięki tej imprezie chcemy promować naszą gminę, która ma się czym pochwalić, ale przede wszystkim zintegrować mieszkańców – powiedział nam wójt Paweł Piwko. – Dlatego imprezy odbędą się w dwóch miejscowościach, w Radwanicach i w Jakubowie.

Dni Gminy rozpoczną się w sobotę, 27 czerwca, w radwanickim parku o godz. 15. Zagra Zakładowa Orkiestra Dęta Huty Miedzi Głogów, której towarzyszyć będą mażoretki. Wystąpią lokalni artyści, „Złote Dzieci” z Legnicy oraz Kabaret Zachodni. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Sumptuastic. Po występie będzie zabawa taneczna.

DNI-GM-RADNiedzielną część święta, w Jakubowie, rozpocznie msza św. o godz. 12 w sanktuarium z okazji 10-lecia otwarcia pierwszego w Polsce szlaku św. Jakuba. O godz. 13.30 na pobliskich terenach ruszy blok imprez: parada koni, motocykli i starych samochodów, zawody konne w skokach przez przeszkody o puchar wójta gminy, zawody westernowe o puchar prezesa Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”. O godz. 19 wystąpi zespół Kontrast. Poza tym, będzie jeszcze wiele innych atrakcji.

Przypomnijmy tylko, że wcześniej mieszkańcy obchodzili Święto Radwanickich Słoni, które od lat 70. zeszłego wieku – jak głosi lokalna tradycja – przynoszą szczęście całej gminie.

UR

 

 

 

Dodaj komentarz