Opublikowany: nie, Sty 6th, 2019

Radosne orszaki ulicami miasta (FOTO, WIDEO)

Wzorem lat ubiegłych w Święto Objawienia Pańskiego ulicami Jawora przeszły kolorowe orszaki. Mieszkańcy z koronami na głowach śpiewali kolędy i wspólnie z Mędrcami ze Wschodu oddali pokłon narodzonemu Jezusowi.

Taka forma świętowania Trzech Króli obchodzona jest już od ponad dekady w parafii św. Marcina i Miłosierdzia Bożego. Pierwszy orszak wyruszył przed południem z kościoła dekanalnego i przeszedł ulicami Rynku, ul. Grunwaldzką i Legnicką. W pochodzie udział wzięli wszyscy księża z parafii i członkowie rad i organizacji kościelnych. W koronie na głowie maszerował też burmistrz Emilian Bera. Równie radośnie było też na Osiedlu Przyrzecze. Tam orszak wyruszył z kościoła parafialnego do świątyni Św. Faustyny. Najdumniej i zarazem najgłośniej maszerowali najmłodsi mieszkańcy. Przeszli ul. Starojaworską i ul. Korfantego.

– Orszak Trzech Króli nawiązuje do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Mędrcy ze Wschodu (zgodnie ze średniowieczną tradycją noszący imiona Kacper, Melchior i Baltazar) – przybyli do Betlejem, aby pokłonić się dzieciątku i złożyć dary: złoto, kadzidło i mirrę – wyjaśniali podczas nabożeństwa księża. W Polsce tradycja orszaków przyjęła się w 2008 r.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..