Opublikowany: śr, Wrz 9th, 2020

Radny jak yeti (WIDEO)

Każdego miesiąca spotykają się, by w mniejszym lub większym stopniu decydować o tym, jak wygląda codzienność mieszkańców. Decyzją suwerena to oni podejmują lub odrzucają uchwały i wsłuchują się w głos ludu, będąc jego głosem w ratuszu. Na ile są rozpoznawalni? Jak się okazuje, miejscy radni to dla większości mieszkańców osoby zupełnie anonimowe.

To historia znanego z licznych dzieł literackich czy kina śnieżnego potwora. Właśnie o yetim można przecież usłyszeć, że wszyscy wiedzą o jego istnieniu, jednak nikt nigdy nie widział go na własne oczy. Jak się okazuje, podobnie jest z przedstawicielami lokalnej społeczności w ratuszu. Gdy zwracamy mikrofon w kierunku mieszkańców, ci bez chwili namysłu recytują nazwisko prezydenta Legnicy. Znacznie gorzej wypadamy, gdy mowa o miejskich radnych. Ci, wybrani przecież właśnie przez lokalną społeczność, mają duży komfort. Są, choć za ewentualne wpadki nie będą rugani, wszak trudno kląć na kogoś, kogo w istocie nie znamy.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..