Opublikowany: pt, Maj 17th, 2019

Radni zarzucają komisarzowi opieszałość

Co z firmą utrzymującą zieleń w gminie, czy dzieci pojadą na zieloną szkołę i dlaczego opóźniają się przetargi – to tylko niektóre pytania, jakie radni gminy Rudna zadali podczas sesji komisarzowi tego samorządu. Radni oskarżają Adriana Wołkowskiego, który do wyborów pełni funkcję wójta, o opieszałość w wykonywaniu obowiązków.

Bezpłatny wyjazd dzieci na zieloną szkołę, organizowany w Rudnej od kilkunastu lat, w tym roku stanął pod dużym znakiem zapytania. Doszły do tego m.in. problemy z przetargami oraz brak firmy utrzymującej zieleń w gminie. Radni mówią, że są mocno zaniepokojeni sytuacją w Urzędzie Gminy Rudna. Nie ukrywają, że współpraca z Adrianem Wołkowskim, który pełni funkcję tymczasowego wójta, nie układa się najlepiej.

– Dotychczas było tak, że organ wykonawczy wykonywał swoje zadania, a radni nigdy nie potrzebowali w tym zakresie kontroli czy przyspieszania – mówi Joanna Bagińska, przewodnicząca rady gminy Rudna.

Joanna Bagińska

Mija sześć tygodni od dnia, kiedy Adrian Wołkowski objął funkcję komisarza gminy Rudna. Dotychczasowy wójt, Władysław Bigus, musiał opuścić Urząd Gminy, ponieważ został skazany za przestępstwo wyborcze.

Dziś radni oskarżają Wołkowskiego o opieszałość. Ich zdaniem problemy w gminie się nawarstwiają, komisarz nie stara się ich rozwiązać.

– Wyraziłam zaniepokojenie obserwując to, co się dzieje z innymi przetargami – mamy problem z wyłonieniem wykonawców na utrzymanie terenów zielonych. Podczas sesji słyszeliśmy, że to już będzie czwarty przetarg. Boję się, że może być podobnie i wszystko będzie się odwlekało w czasie – wyjaśnia Joanna Bagińska.

Czarę goryczy przelał zagrożony wyjazd na zieloną szkołę.

Adrian Wołkowski

Adrian Wołkowski uważa, że oskarżenia radnych są przesadzone. Komisarz zapewnia także, że wyjazd dzieci odbędzie się w terminie. – Trudno tu mówić o kłopotach. Nie spodziewałem się szczególnej przychylności ze strony radnych, ale jestem zaskoczony, bo na każdym kroku spotykam się z nią ze strony mieszkańców – opowiada Adrian Wołkowski.

– Nie ma tutaj żadnych powodów do niepokoju czy paniki. Nie ma opóźnień. Zazwyczaj zielone szkoły odbywały się w dwóch turach – dla Rudnej i Chobieni we wrześniu i październiku. A dzisiaj mamy maj. W ciągu kilku tygodni przetarg będzie rozstrzygnięty, a my będziemy wiedzieć, dokąd jadą dzieci i w jakich warunkach – uspokaja komisarz.

Podczas sesji radni kolejno przedstawiali pełniącemu funkcję wójta Wołkowskiemu problemy występujące w gminie i oczekiwali konkretnych odpowiedzi. Komisarz zapowiedział, że może odpowiedzieć wszystkim na piśmie w obowiązującym go terminie. Radni nie chcieli takiego obrotu spraw, w związku z czym sesję przerwali i zaplanowali na przyszły tydzień, aby wspólnie wysłuchać wszystkich odpowiedzi.

Współpraca: Anna Tatarynowicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..