Radni wciąż nie do końca zadowoleni z komisarza

Radni trochę ugłaskani, ale zapowiadają, że nadal będą kontrolować poczynania komisarza Adriana Wołkowskiego. To wynik wznowionej sesji gminy Rudna, na której odczytywano odpowiedzi na poprzednio wniesione interpelacje. Radni mają nadzieję, że współpraca będzie przebiegać w zgodzie.

Na poprzedniej, przerwanej na tydzień sesji rady gminy Rudna, radni kolejno przedstawiali pełniącemu tymczasowo funkcję wójta Adrianowi Wołkowskiemu, problemy występujące w gminie i oczekiwali konkretnych odpowiedzi. Komisarz zapowiedział, że może odpowiedzieć wszystkim na piśmie w obowiązującym go terminie. Radni zaakceptowali takiego rozwiązania, w związku z czym sesję przerwali i zaplanowali na następy tydzień.

Na wznowionym posiedzeniu frekwencja nie dopisała. Nie było części radnych, z czego jedynie dwie nieobecności usprawiedliwiono, zabrakło także komisarza Wołkowskiego.

Radni kolejno odczytywali na forum otrzymane od komisarza odpowiedzi na interpelacje, z których nie do końca byli zadowoleni. – Szkoda, że na sesji zabrakło komisarza, nie można było skonfrontować stanowiska – pojawiały się na sali głosy.

Intencją wniesienia tych interpelacji i zapytań było przyspieszenie niektórych spraw, które niepokoiły radnych. – Nie do końca jesteśmy z zadowoleni z otrzymanych interpelacji. Nie były one wyczerpujące. Chcieliśmy przyspieszyć bieg spraw, które naszym zdaniem toczyły się zbyt wolno – opowiada Joanna Bagińska, przewodnicząca rady gminy Rudna.

Radni uważają jednak, że pewien krok został zrobiony. – Myślę, że sukcesem jest to, że to przyspieszenie zostało nadane. Właśnie usłyszeliśmy, że działa komisja przetargowa odnośnie zielonych szkół. To cieszy. Sprawy toczą się i dzieją. O to nam chodziło. Uważam to za sukces i wynik tej naszej interwencji z ostatniej sesji – wyjaśnia Bagińska.

Jak podkreśla, praca Urzędu Gminy Rudna nie jest w żaden sposób zaburzona, więc odpowiedzi na interpelacje nie powinny stanowić dla komisarza problemu. – Myślę, że to co się stało na naszym ostatnim spotkaniu, spowoduje że wszystkie sprawy będą już załatwiane terminowo. Od siebie mogę tylko powiedzieć, że my jako rada będzie sprawować funkcję kontrolną. Tutaj chodzi o wzajemną współpracę i dobro mieszkańców – tłumaczy radna.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..