Opublikowany: pt, Maj 22nd, 2020

Radni się zgodzili. Połowa udziałów w szpitalu dla miasta

Do trzech razy sztuka. Radni powiatu głogowskiego zdecydowali, że połowa udziałów w Głogowskim Szpitalu Powiatowym będzie należeć do Gminy Miejskiej Głogów.

O tej sprawie informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Na ostatniej sesji rady powiatu odbyło się głosowanie, w którym rajcowie zdecydowali o zbyciu udziałów szpitala na rzecz Gminy Miejskiej Głogów. Trzynastu radnych było za takich rozwiązaniem, sześciu przeciw.

Źle o sprzedaży udziałów wypowiadali się radni PiS, którzy uważają, że szpital powinien podlegać pod jeden organ, co ma usprawnić kierowanie placówką. Według nich właścicielem wszystkich udziałów powinna być Gmina Miejska Głogów. Rajcowie tego ugrupowania pozostali zatem przy stanowisku, który prezentowali przed laty, skutecznie blokując ideę. Teraz w miejskiej radzie nie mają większości, więc zablokować będzie trudniej.

W grudniu 2019 roku między stronami podpisano list intencyjny, na mocy którego powiat przekaże 9.500 udziałów wartych 1 tys. zł każdy na rzecz miasta. Będzie to w formie darowizny. W zamian miasto zobowiązało się przeznaczyć na szpital 20 mln zł, którKoee trafią do szpitala do 2024 roku.

Kolejnym etapem będzie głosowanie radnych miejskich, którzy również muszą wyrazić zgodę na nabycie udziałów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..