Opublikowany: pon, Lip 9th, 2018

PWSZ w Legnicy oficjalnie uruchamia nowy kierunek

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rusza rekrutacja na nowy kierunek studiów magisterskich – prawo. Zgoda w tej sprawie od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego właśnie trafiła do władz uczelni.

Przypomnijmy, że o planach PWSZ im. Witelona pisaliśmy w czerwcu. Władze uczelni zapowiadały wtedy, że rozszerzenie oferty pozwoli studentom zdobyć wykształcenie niezbędne przede wszystkim w zawodach prawniczych, jak sędzia, adwokat, prokurator, notariusz, radca prawny czy komornik.

– Celem kształcenia na tym kierunku będzie opanowanie wiedzy i umiejętności w obszarze nauk społecznych, dziedzinie nauk prawnych i ekonomicznych, niezbędnej do zaspokajania potrzeb rynkowych – wyjaśniał Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy legnickiej PWSZ.

Dziś uczelnia ma już zgodę ministerstwa, wiadomo więc, że od nowego roku akademickiego jednolite studia magisterskie ruszą na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych. Rekrutacja już trwa i będzie można do niej dołączyć, podobnie jak w przypadku pozostałych kierunków, do 6 sierpnia br. Listę przyjętych poznamy 10 sierpnia.

– Potencjalni kandydaci na studia na kierunku prawo nie będą zmuszeni do wyjazdów do większych ośrodków akademickich w Polsce oraz korzystania z oferty uczelni prywatnych – Wrocław, Poznań, Polkowice. Dużą zaletą studiów na uruchamianym kierunku prawo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy jest fakt, że studia stacjonarne w naszej uczelni są bezpłatne a koszty dojazdu na zajęcia są dużo mniejsze – wylicza Szczypiorski.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..