Opublikowany: pt, Maj 29th, 2020

Puste place zabaw w końcu ożyją. Także te nowe

Place zabaw, plenerowe siłownie i mała infrastruktura leśna – wszystko to od jutra, 30 maja, będzie już dostępne dla lubinian. Czy będą jakieś szczegółowe wytyczne, jeśli chodzi o korzystanie z tych miejsc, tego do końca nie wiadomo. Rząd dotąd nie wydał żadnego rozporządzenia w tej sprawie.

– W sobotę, 30 maja otwieramy krokodyla i nową piaskownicę interaktywną w Parku Linowym – informuje Marek Zawadka, dyrektor Muzeum Historycznego w Lubinie, któremu podlega Park Linowy. – Zdecydowaliśmy o tym, mimo że wciąż nie wiemy czy obowiązują jakieś szczegółowe zasady. To niepoważne ze strony rządu, że informuje o możliwości otwarcia, a nam – organizatorom do ostatniej chwili nie podaje żadnych wytycznych. Uznaliśmy jednak, że nie po to szykowaliśmy dla mieszkańców nowe atrakcje, żeby trzymać te miejsca zamknięte – tłumaczy.

Dyrektor Zawadka podkreśla, że w parku zachowane zostaną wszystkie normy i zasady, które są możliwe w przestrzeni otwartej. – Na pewno dezynfekcja, przeprowadzimy ją rano i w południe, wtedy odbędzie się godzina przerwa techniczna. Będzie też dwóch pracowników, którzy zadbają, by w parku w tym samym czasie nie przebywało zbyt dużo osób – zaznacza.

To jest tak;-)W sobotę otwieramy piaskownicę i krokodylaW Dzień Dziecka oba Parki Linowe. Także do zobaczenia.Foto: Łukasz Dominów

Publiée par Park Linowy Lubin sur Jeudi 28 mai 2020

Od jutra otwarte będą też wszystkie miejskie place zabaw. Dokumentu regulującego ich otwarcie co prawda wciąż nie ma, ale na wczorajszej konferencji mówił o tym Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Jak podkreślił, obowiązuje zasada dystansowania – jeśli nie jesteśmy w stanie zachować tego dystansu, obowiązuje nas maseczka. Oczywiście nie dotyczy to dzieci do 4. roku życia.

Dodajmy, że w poniedziałek, 1 czerwca szykuje się kolejne otwarcie. W całości otwarty zostanie Park Linowy, łącznie z nowymi atrakcjami dla najmłodszych. To taki prezent dla mieszkańców na Dzień Dziecka, w tym roku nie będzie bowiem żadnych imprez z okazji święta najmłodszych, bo ich organizacja jest jeszcze zabroniona.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..