Opublikowany: nie, Cze 28th, 2020

Pucharowe emocje na stadionie Kuźni (FOTO, WIDEO)

Po wielotygodniowej przerwie na stadionie Kuźni w Parku Miejskim znowu zrobiło się głośno. W spotkaniu ¼ Pucharu Polski gospodarze podejmowali Spartę Grębocice. Mecz obserwowało na trybunach ok. 80 kibiców. Oczywiście zgodnie z wymogami rygorów sanitarnych.

Długo oczekiwane spotkanie nie rozczarowało nikogo. Padły trzy bramki, choć sytuacji do zdobycia gola było zdecydowanie więcej. Posypały się też żółte kartki, do tego stopnia, że gospodarze kończyli mecz w 9-tkę. Pierwszy na listę strzelców wpisał się już w ósmej minucie Seweryn Suchecki i wynik 1:0 dla Kuźni utrzymał się do 52’, do skutecznego strzału Bartosza Karbowiaka. Nerwowo zrobiło się na boisku w 90’, kiedy Łukasz Szuszkiewicz zdobył gola dla gości. Czasu było mało, Spartanie za wszelką cenę próbowali wyrównać. Na nic zdały się spektakularne fikołki gospodarzy po rzekomych faulach i sędzia Marcin Nawracaj sięgał po kartoniki tak często, że Kuźnia skończyła spotkanie w dziewiątkę. Po awansie do półfinału pucharu podokręgu Legnica Kuźnia Jawor spotka się w przyszłą sobotę ze Stalą (mecz odbędzie się w Chocianowie).