Opublikowany: czw, Kwi 2nd, 2020

Pszczoły wybudzone z letargu (WIDEO)

Wskutek zbyt wysokich temperatur w czasie zimy pszczele populacje zmniejszają się – przekonują eksperci. To zła informacja dla każdego z nas, choć sprawy nie można demonizować – podkreślają.

Zima to czas trudny, zarówno dla człowieka, jak i fauny. Do mroźnego okresu zwierzęta przygotowują się na swój sposób. Nie inaczej jest w królestwie pszczół, które mają metody na przetrwanie najtrudniejszej z pór roku.

Tymczasem w ostatnich latach zimy są coraz cieplejsze, przez co pszczoły zachowują się inaczej. Nie są już tak szczelnie zbite w kłąb, co pozwala im przecież zachować temperaturę odpowiednią do przetrwania zimy. A gdy prawdziwej zimy nie ma, dochodzi do zaburzeń w zachowaniu roju.

Eksperci przestrzegają jednak przed demonizowaniem tematu. Pszczoły zimę przetrwały i mają się dobrze. Jednak o tym, jak istotne są dla nas te owady oraz praca, którą wykonują, nie powinno się dziś już nikogo przekonywać

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..