Opublikowany: pon, Cze 24th, 2019

Psy porzucone w upalny dzień

Jakim trzeba być człowiekiem, by przywiązać do drzewa suczkę a obok postawić karton z jej szczeniakami? Psy zostały uratowane przez mieszkańców, którzy napoili je wodą i wezwali straż miejską. Funkcjonariusze liczą, że w ustaleniu tożsamości ich właściciela np. jego sąsiedzi.

Legniccy strażnicy miejscy przyjechali na ul. Żołnierską wezwani przez mieszkańców, którzy natknęli się na suczkę przywiązaną do drzewa oraz siedmioro szczeniaków. Legniczanie nie przeszli obojętnie obok zwierząt. Napoili je wodą i zaopiekowali się nimi do przyjazdu funkcjonariuszy. Ci przewieźli czworonogi do schroniska, a informację opublikowaną na swoim profilu FB, kwitują apelem: “Wszystkich, którzy rozpoznają tę suczkę prosimy o kontakt”.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy w tym miesiącu przypadek porzucenia zwierząt przez nieodpowiedzialnych właścicieli. Na początku czerwca o pomoc dla sześciu szczeniaków poprosili mieszkańcy ul. Tarnopolskiej. Niespełna dwa tygodnie później strażnicy uwolnili psy przywiązane do drzewa w Lasku Złotoryjskim.

fot., źródło: SM Legnica

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..