Opublikowany: wt, Lip 10th, 2018

Przyznał się do zabójstwa 65-latka (WIDEO)

Wracamy do drastycznego zabójstwa, do którego doszło w listopadzie ub.r. przy ul. Chojnowskiej w Legnicy. 28-letni Marcin M., który kopał napotkanego na swojej drodze 65-latka, doprowadzając do jego śmierci, początkowo nie przyznawał się do winy, jednak zmienił zdanie i złożył wyjaśnienia.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marcin M. najpierw nie przyznawał się do żadnego z zarzucanych mu czynów, po czym zmienił swoje stanowisko i złożył wyjaśnienia, w których potwierdził dokonanie zabójstwa nieznanego mu mężczyzny przy ul. Chojnowskiej poprzez jego przewrócenie i skopanie – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Przypomnijmy, że do tragicznych zdarzeń doszło w sobotę, 18 listopada ub.r., wczesnym rankiem. Napastnika widziano jednak wcześniej, ok. godz. 5 rano, na targowisku przy Zamku Piastowskim. Zachowywał się agresywnie, dlatego handlarze wezwali na miejsce policję. Zanim pojawił się tam patrol, 28-latek oddalił się w kierunku Akademii Rycerskiej. To właśnie tam na swojej drodze spotkał 65-letniego legniczanina. Jak ustalili śledczy, ofiarą 28-letniego Marcin M. był przypadkowy mieszkaniec, który wyszedł z domu, by kupić pieczywo. Agresor kopał mężczyznę w głowę, czym spowodował liczne obrażenia. Atakiem doprowadził starszego o prawie 40 lat legniczanina do gwałtownego i nagłego zgonu.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Legnicy pod koniec czerwca br. – Za zbrodnie zabójstwa grozi oskarżonemu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności – wylicza prokurator Tkaczyszyn.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..