Opublikowany: pon, Gru 31st, 2018

Przyjdź na spotkanie i weź dofinansowanie

Nawet 30 tysięcy złotych dofinansowania mogą otrzymać mieszkańcy gminy Zagrodno, które zdecydują się na wymianę nieekologicznych kotłów i pieców na nowe, bardziej przyjazne środowisku i tańsze w eksploatacji systemy wytwarzania ciepła. W najbliższych dniach odbędzie się cykl spotkań informacyjnych z osobami zainteresowanymi.

Gmina Zagrodno w partnerstwie z grupą innych gmin zamierza pozyskać środki finansowe na wymianę pieców na ekologiczne. Pieniądze mają pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć aż 85 procent kosztów kwalifikowanych, a realna dotacja od 15 tys. zł do 30 tys. zł. W ramach projektu możliwy jest :

  1. montaż nowego kotła na biomasę,
  2. montaż nowego kotła gazowego,
  3. montaż pompy ciepła,
  4. montaż instalacji fotowoltaicznej,
  5. montaż ogrzewania elektrycznego,
  6. montaż kolektorów słonecznych,
  7. montaż innych niż wymienione odnawialnych źródeł energii.

Gmina Zagrodno w ciągu najbliższych dni organizuje spotkania informacyjne dla mieszkańców zainteresowanych wymiana pieca i uzyskaniem na ten cel finansowego wsparcia.

Terminy najbliższych spotkań:

  • 7 stycznia 2019 r. (poniedziałek) godz. 16:00 – Świetlica Wiejska w Brochocinie (mieszkańcy wsi: Brochocin, Łukaszów , Wojciechów ).
  • 8 stycznia 2019 r. (wtorek) godz. 14:00 – Świetlica Wiejska w Modlikowicach (mieszkańcy wsi: Modlikowice, Jadwisin, Radziechów).
  • 9 stycznia 2019 r. (środa) godz. 16:00 – Świetlica Wiejska w Zagrodnie  (mieszkańcy wsi: Zagrodno, Uniejowice, Grodziec, Olszanica).

W ramach projektu nie będzie możliwa wymiana następujących źródeł ciepła : dotychczas używanych kotłów gazowych i olejowych na inne źródła ciepła, dotychczas używanych źródeł ciepła na kotły węglowe, w tym na ekogroszek, niezależnie od ich klasy.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..