Przyjaciele TPD wyróżnieni (FOTO)

Legnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci podsumował swoją działalność w roku szkolnym 2016/17. Przy tej okazji kilkudziesięciu partnerów towarzystwa odebrało dziś wyróżnienia za swoją pracę na rzecz najmłodszych mieszkańców.

W siedzibie Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy spotkali się dziś członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w tym m.in. przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, starostw powiatowych: legnickiego, lubińskiego i jaworskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy czy miejskich spółek i instytucji. Z zaproszenia na spotkanie skorzystali także włodarze samorządu z Radwanic, w tym jego wyróżniony członek – Marian Kobza.

– Niebawem minie 100 lat od momentu utworzenia w Polsce Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Legnickie koło jest nieco młodsze, bo liczy 72 lata, ale jestem przekonany, że będziemy potrzebni tak długo, jak długo na tę pomoc liczyć będą dzieci – powitał gości Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego oddziału.

Szef miejscowego koła podsumował dobiegający końca rok szkolny, już na wstępie zaznaczając, że zapisał się on złotymi zgłoskami w historii TPD. – Między innymi dlatego, że mimo różnych problemów udało nam się zrealizować wiele celów. Za swoją działalność zostaliśmy wyróżnieni nagrodą Lodołamacze. Wzrosła też liczba kół TPD, rozdaliśmy potrzebującym w sumie kilkadziesiąt ton żywności, nasze oczekiwania przerosła akcja Uśmiech pod choinkę, w ramach której przekazaliśmy trzy tysiące paczek ze słodyczami. To cieszy – wyliczał prezes Pleśniak.

I rzeczywiście, TPD w Legnicy wciąż ma powody do dumy, jako jedno z najprężniej działających oddziałów w całej Polsce i największy organizator wypoczynku dla młodzieży w całym subregionie. – Dlatego ważna jest dla nas ta uroczystość, bo jest ona okazją do uhonorowania naszych przyjaciół, którzy pomagają w codziennej pracy na rzecz dzieci – podsumowała Elżbieta Drążkiewicz-Kierzkowska, wiceprezes legnickiego TPD.

.

.

Dodaj komentarz