Opublikowany: pon, Maj 20th, 2019

Przewrócony bus na A4. Są utrudnienia w ruchu

Tuż przed godz. 15 na autostradzie A4 doszło do groźnie wyglądającej kolizji . Jadący w kierunku Wrocławia bus wypadł z drogi, a następnie dachował. Ruch odbywa się jednym pasem, a lada chwila zostanie wstrzymany całkowicie.

Zdarzenie miało miejsce na 68. kilometrze autostrady pomiędzy węzłami Jadwisin i Chojnów.

– Według wstępnych informacji od policjantów, którzy są na miejscu, kierowca busa prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego jego pojazd zahaczył o prawe pobocze. Następnie kierowca mocno odbił kierownicą, samochód przejechał na lewy pas i uderzył w bariery energochłonne. Auto przewróciło się na jezdnię i siłą uderzenia sunęło tak jeszcze przez kilka metrów – relacjonuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Bus leży teraz częściowo na prawym pasie, a częściowo na poboczu.

Samochodem podróżowały dwie osoby. Na szczęście żadnej z nich nic poważnego się nie stało. – Kierowca był trzeźwy. Doznał tylko lekkich otarć, które zostały opatrzone na miejscu. Później został przetransportowany do szpitala celem dalszej diagnostyki – dodaje rzeczniczka.

Na miejscu działają służby ratunkowe. Do czasu przyjazdu pomocy drogowej ruch odbywa się tylko lewym pasem. Podczas pakowania auta na lawetę zostanie wstrzymany całkowicie.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..