Opublikowany: pt, Wrz 20th, 2019

Przemkowskiej sagi ciąg dalszy

Decyzją Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej do Klasy B Grupy 1 dołączył zespół KS Przemków. To pokłosie sytuacji, z jaką mamy do czynienia w ostatnim czasie w stolicy miodu i wina.

Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem sezonu, po raz trzeci doszło do rozmów o fuzji dwóch przemkowskich klubów. Konkretne ustalenia trwały już także w tracie zmagań, co zdecydowanie ograniczyło opcję łączenia się UKS Huta z Zametem. – Podczas jednego ze spotkań doszło pewnych ustaleń, które potem nie zostały dotrzymane. W konsekwencji tego, do naszego biura wpłynęło pismo od przedstawicieli obu klubów – mówi Adam Michalik, Dyrektor Podokręgu Legnica Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Pod wspomnianym pismem podpisało się sto trzydzieści osiem osób, a wśród nich trenerzy, zawodnicy i kibice obu klubów. Podczas kolejnych spotkań, swojego niezadowolenia nie ukrywał także Burmistrz Przemkowa Jerzy Szczupak, który od samego początku uczestniczył w ustaleniach. Włodarz Gminy czeka teraz na decyzje Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, choć niewykluczone, że weźmie sprawy także w swoje ręce. Nie jest tajemnicą, że Stowarzyszenie MGKS Zamet Przemków funkcjonuje na gminnym mieniu i w zdecydowanej większości za gminne pieniądze. To oznacza, że Burmistrz w każdej chwili może wypowiedzieć umowę użyczenia stadionu (z zachowaniem okresu wypowiedzenia) oraz nie przyznać środków na działalność stowarzyszenia w 2020 roku.

Jedno jest jednak pewne, do fuzji na ustalonych dotychczas zasadach w tym roku nie dojdzie, ponieważ do Klasy B zgłoszony został Klub Sportowy Przemków, który w najbliższych dniach rozpocznie działania na podstawie zawodników z dotychczasowego UKS Huta. Wciąż nie jest znana przyszłość MGKS Zamet Przemków, o których losie zadecyduje Zarząd Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Jeśli będzie ona negatywna dla klubu, to zostanie on zawieszony w strukturach a wszystkie drużyny wycofane. Wtedy zawodnicy Zametu staliby się wolnymi zawodnikami i mogliby… dołączyć do KS Przemków. Tym samym fuzja stałaby się faktem, jednak nie na podwalinach Zametu a UKS Przemków Huta.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..