PRZEMKÓW. Polsko-niemieckie wakacje

pow,, Tam gdzie spotykają się kultury, otwierają się granice” to hasło tegorocznego spotkania dzieci i młodzieży z Polski i Niemiec. Przez 10 dni w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie koloniści uczestniczyli w  grach i zabawach. Wszystko po to, by przełamać bariery językowe i poznać kulturę i obyczaje dwóch narodów.

Podczas pobytu dla wczasowiczów przygotowano szereg atrakcji. Odbyły się wycieczki m. in. do fabryki ozdób choinkowych w Złotoryi, ruin zamku w Chocianowie, rezerwatu ornitologicznego w Przemkowie, parku wrocławskiego w Lubinie czy na basen w Polkowicach.

– Dzieci uczestniczyły w warsztatach z rękodzieła, dyskotekach, zajęciach z języków i wielu innych atrakcjach – mówi Monika Urbaniak, dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

Już po raz szósty zorganizowano kolonię dla dzieci i młodzieży z Polski i Niemiec. Grupa liczyła 40 dzieci, po 20 z Polski i Niemiec. Głównym celem była integracja i poznanie regionu. Na zakończenie turnusu zorganizowano zabawę z rodzicami. Kolonia organizowana i finansowana jest przez powiat polkowicki i fundację „Vita Regionem”.

fot. powiat polkowicki

Dodaj komentarz