Opublikowany: czw, Paź 3rd, 2019

Przejazd z Lubina do Goli zamknięty

Od 9 października zamknięty zostanie przejazd kolejowy na drodze z Lubina do miejscowości Gola. Ruch zostanie wstrzymany na około dwa tygodnie, a kierowców czekają utrudnienia i objazdy.

Przejazd kolejowy, który znajduje się pomiędzy Lubinem (wyjazd ul. Spacerową), a Golą zostanie zamknięty w związku z przebudową linii kolejowej nr 289 na odcinku z Lubina do Rudnej Gwizdanowa.

– W ramach prac wykonana zostanie podbudowa podtorza. Remont obejmie wymianę nawierzchni i jej wzmocnienie oraz wymianę płyt wielkogabarytowych i prace związane z wylaniem asfaltu. Realizacja potrwa około dwa tygodnie i przez ten czas przejazd będzie wyłączony z ruchu. Remont może się jeszcze wydłużyć – informuje Piotr Wałowski, kierownik budowy z firmy Torpol.

W czasie przebudowy przejazd będą mogli pokonywać piesi. Kierowcy z tym czasie muszą poruszać się objazdem. Został on wytyczony przez miejscowość Koźlice. Szczegóły dostępne są na mapie.

– Dodatkowo przejazd zyska kategorię C. Pojawią się przy nim sygnalizatory świetlne, które będą informowały o nadjeżdżającym pociągu – dodaje Wałowski.

Remont trasy kolejowej nr 289 z Legnicy przez Lubin do Rudnej Gwizdanowa rozpoczął się w 2018 r. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 243 mln zł brutto, z czego ponad 122 mln zł pochodzi z funduszy unijnych. Dzięki niej pociągi będą mogły jeździć z prędkością 120 km/h.

 

 

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..