Opublikowany: pt, Lip 20th, 2018

Przejazd kolejowy pozostanie zamknięty

Nie dzisiaj wieczorem, a dopiero w sobotę 28 lipca po południu zostanie ponownie otwarty przejazd kolejowy na Starym Lubinie. Jak informuje firma Torpol, która na zlecenie PKP PLK modernizuje linię kolejową z Legnicy przez Lubin do Rudnej Gwizdanowa, nadal nie udało się usunąć awarii.

Przejazd na Starym Lubinie został zamknięty dla ruchu samochodowego tydzień temu, 13 lipca, z powodu awarii urządzeń podziemnych w pobliżu pasa drogowego. Firma liczyła, że wszystko uda się naprawić w ciągu ośmiu dni i dziś wieczorem przejazd zostanie otwarty, ale się nie udało.

– Wydłużenie zamknięcia przejazdu do 28 lipca do godziny 15 podyktowane jest koniecznością likwidacji uszkodzonych (przez pierwotne zdarzenie) kabli telekomunikacyjnych zasilających w sygnał cyfrowy mieszkańców miasta Lubin. Dodatkowo intensywne opady deszczu spowodowały spowolnienie wszelkich robót – informuje firma Torpol, która na zlecenie PKP PLK zajmuje się modernizacją linii kolejowej nr 289 z Legnicy przez Lubin do Rudnej Gwizdanowa.

Fot. KS

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..