Przegrali w Piotrkowie

W szóstej serii PGNiG Superligi piłkarze ręczni Zagłębia Lubin przegrali w Piotrkowie Trybunalskim.

Lubinianie jechali do Piotrkowa podbudowani ostatnim pewnym zwycięstwem ze Stalą, za miedziowymi przemawiały również statystyki, gdyż wygrali dwa ostatnie mecze w Piotrkowie Trybunalskim. Po raz kolejny okazało się jednak, że statystyki nie grają. Choć to lubinianie lepiej weszli w mecz i zaczęli od prowadzenia 3:1, później zrobiło się 5:7. Miedziowi trzymali wynik ale to gospodarze prowadzili różnicą 2-3 bramek.

Wyrównany mecz był do 40. minuty. Wówczas był jeszcze remis po 20. W kolejne dziesięć minut piotrkowianie rozstrzygnęli sprawę zwycięstwa. Z Wyniku 20:20 zrobiło się 27:21, co pozwoliło miejscowym kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń już do końca. Zagłębie zmniejszyło straty do trzech bramek przed końcową syreną, ale na tym się skończyło.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – MKS Zagłębie Lubin 29:26 (16:14).

Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 5, Woynowski, Iskra 1, Góralski 4/1, Surosz 1, Andeou, Pożarek 1, Makowiejew 7/1, Tórz 6,

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Przysiek 3, Kużdeba 3, Mrozowicz, Pawlaczyk, Gębala 2, Szymyślik 2, Czuwara 5, Pietruszko 1, Moryto 5, Dawydzik, da Silva Mollino 2