Przeciwko Jagiellonii bez pierwszego trenera

Dziś piłkarze nożni KGHM Zagłębia Lubin podejmą Jagiellonię Białystok. W kontekście walki o przynajmniej 4. miejsce w lidze, dzisiejszy mecz jest bardzo ważny. Z ławki trenerskiej „Miedziowych” nie będzie jednak wsparcia Bena van Daela. Trener został ukarany przez Komisję Ligi za jeden gest.

W konfrontacji Zagłębia z Piastem Gliwice, po ostatnim gwizdu w tym meczu, chcąc ratować swojego zawodnika Bartłomieja Pawłowskiego od ukarania go żółtą kartką, trener Ben van Dael złapał za przedramię sędziego Łukasza Szczecha, uniemożliwiając mi tym samym wyciągnięcie kartonika. Zanotowane zdarzenie w protokole meczowym nie uszło uwadze Komisji Ligi, która ukarała szkoleniowca „Miedziowych” wysyłając do w najbliższym meczu na trybuny. Tym samym Zagłębie w dzisiejszym meczu przeciwko Jagiellonii Białystok zespół z ławki trenerskiej poprowadzi Paweł Karmelita.

Holenderski trener już raz w tym sezonie został ukarany przez Komisję Ligi dyskwalifikacją podczas meczu Lotto Ekstraklasy. W lutym, Zagłębie Lubin grało z Lechią Gdańsk bez pierwszego trenera, a powodem ukarania Bena van Daela były jego niepotrzebne dyskusje z sędzią podczas derbów ze Śląskiem Wrocław.

Lotto Ekstraklasa, Grupa Mistrzowska, 33.kolejka
KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
26 kwietnia, Stadion Zagłębia, godz. 18.00

Dodaj komentarz

*

code