Opublikowany: pon, Cze 10th, 2019

Przebudują drogi gminne za ponad 1,4 mln zł (FOTO)

Ponad 1,4 mln zł pochłonie przebudowa pięciu dróg w gminie Wądroże Wielkie. Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki wydatnemu wsparciu finansowemu ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dziś w sali konferencyjnej urzędu gminy wójt gminy Elżbieta Jedlecka podpisała umowy z firmami wykonawczymi, które wygrały przetargi.

Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. o.o. wykona przebudowę czterech dróg – w Wądrożu Małym, w Budziszowie Wielkim, Pawłowicach Wielkich oraz Kosiskach wraz z budową kanalizacji.

Z kolei firma „Bisek-Asfalt” z Kostomłotów zajmie się przebudową drogi w Pawłowicach Wielkich.

Łącznie na wyżej wymienione inwestycje gmina przeznaczy ponad 1,4 mln zł. Aż 1,12 mln zł z tej kwoty pochodzi z dotacji udzielonej gminie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wspomniane drogi mają zostać przebudowane jeszcze w tym roku.

– To kolejne inwestycje drogowe realizowane w Gminie Wądroże Wielkie. Łącznie z realizowaną obecnie przebudową drogi w Biernatkach, będzie to sześć inwestycji drogowych w tym roku, ale to nie koniec. Mamy przygotowaną dokumentację na kolejne, które wymagają remontu. W miarę ogłaszanych konkursów dotacyjnych, chcemy pozyskać środki na poprawę stanu nawierzchni pozostałych dróg gminnych – powiedziała wójt gminy Wądroże Wielkie Elżbieta Jedlecka.

.

Fot. UG Wądroże Wielkie

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..