Jak przebiega prawidłowy montaż okien?

Zakup nowych okien wiąże się nie tylko z wyborem tych odpowiednich, które będą szczelne i ciepłe. Przede wszystkim w tym przypadku bardzo ważny jest właściwy montaż. Jak powinien przebiegać? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Jeżeli chcesz kupić okna Kraków, skup się na tym, aby zostały wykonane przez renomowanego producenta. Wtedy zyskasz pewność, że posłużą Ci przez długi czas, profile nie będą się wykrzywiały, a ramy będzie można łatwo utrzymać w czystości. Wraz ze sprzedażą wiele firm oferuje również ich montaż. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? To zależy od tego, czy konkretna firma zajmuje się tym w sposób profesjonalny. Montaż okien to bowiem klucz do tego, aby całość była szczelna!

Etapy montażu okien

Okna z Krakowa i ich montaż jest wieloetapowy. Na samym początku niezwykle istotne jest to, żeby odpowiednio przygotować mur do działania. Powierzchnia otworu powinna być właściwie oczyszczona. Fachowcy usuną zatem wszystkie luźne elementy czy inne zanieczyszczenia, na przykład w postaci zaprawy. Następnie przychodzi czas na wstawienie okna. Odległość z obu stron musi być taka sama, jest to niezwykle ważne, ponieważ wpływa na to, jak całość będzie się prezentować. Co ważne, na dole należy zostawić wolną przestrzeń na montaż parapetu. Specjaliści w kolejnym kroku unieruchomią klinami ramy, a później przystąpią do montażu ościeżnicy. W tym celu użyją praktycznych kotw oraz dybli. Na tym jednak nie koniec. Firma montażowa zajmie się rozprowadzeniem warstwy izolacyjnej pomiędzy murem a oknem. Najpewniej będzie to specjalna pianka. Pamiętaj o tym, że to właśnie odpowiednie uszczelnienie jest kluczem do tego, aby okna z Krakowa wyróżniały się doskonałą izolacyjnością.

Standardowy montaż okien

Na polskim rynku jest wiele firm, które sprzedają okna i specjalizują się w ich montaż. Niektóre oferują poza standardowym, również ten ciepły. Jeżeli chodzi o pierwszy, to w tym przypadku fachowcy przede wszystkim dopasowują sposób do rodzaju, a także grubości pracy. To ważne, żeby pojawili się na budowie, zanim przystąpią do realizacji projektu. Jeżeli chcesz, aby wszystkie prace zostały wykonane należycie, koniecznie wybierz firmę, która posiada wiedzę oraz doświadczenie. Najlepszych specjalistów znajdziesz w Novobudowa. Tam kupisz okna Małopolska, ale również możesz zamówić ich fachowy montaż okien!

Dodaj komentarz

*

code