Opublikowany: śr, Mar 18th, 2020

Prowadził busa, chociaż ledwo trzymał się na nogach

W ręce funkcjonariuszy złotoryjskiej drogówki wpadł kompletnie pijany 58-letni kierowca busa. Mężczyzna miał ponad 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki odpowiedniej reakcji jednego z mieszkańców, który w porę zaalarmował policję. 58-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie może spędzić nawet dwa lata za kratami. Dodajmy, że wypity wcześniej alkohol to nie jedyne jego przewinienie.

Do zatrzymania doszło w godzinach popołudniowych w Twardocicach.

– Policjanci ruchu drogowego z polecenia dyżurnego udali się w wyznaczone miejsce, gdzie zgłaszający poinformował ich o ujęciu kierowcy busa, który ledwie trzymał się na nogach. Przed przybyciem patrolu policji mężczyzna oddalił się w swoim kierunku. Z posiadanych informacji oraz dobrej znajomości terenu przez złotoryjskich policjantów szybko udało się zatrzymać pijanego kierowcę – relacjonuje posterunkowy Martyna Pitera z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Badanie alkomatem tylko potwierdziło, że 58-latek był kompletnie pijany. W w wydychanym powietrzu miał ponad 3,3 promila alkoholu. Z policyjnych systemów wynikało również, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania. –  O dalszym losie bezmyślnego mężczyzny decydować będzie sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch – dodaje policjantka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..