Prowadził auto, mając ponad 2,5 promila alkoholu

Pięć lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów grozi 66-letniemu mieszkańcowi powiatu legnickiego, którego zatrzymali policjanci złotoryjskiej drogówki. Mężczyzna kierował samochodem mimo że był kompletnie pijany. Alkomat wskazał ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. To jednak nie wszystko co miał na sumieniu…

Do zatrzymania doszło w godzinach popołudniowych w Brochocinie (gmina Zagrodno). – Kierującym osobowym fordem był 66-letni mężczyzna, od którego policjanci czuli intensywną woń alkoholu. Mając podejrzenia, że może znajdować się pod wpływem alkoholu przeprowadzili badanie alkomatem. Wynik był jednoznaczny. Ponad 2,5 promila – informuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Funkcjonariusze uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, a samochód został zabezpieczony przez pomoc drogową. – Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że kierowca ten posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem.

– Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mężczyźnie grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje rzeczniczka złotoryjskiej policji.

Dodaj komentarz

*

code