Od progu pachniało „trawką”

gmina miłkowice

120 porcji roślinnego suszu trzymał w swoim mieszkaniu mężczyzna, którego odwiedzili chojnowscy policjanci. Gdy tylko zaskoczony mieszkaniec miłkowickiej gminy otworzył drzwi, funkcjonariusze poczuli charakterystyczny zapach marihuany.

O tym, że mężczyzna może ukrywać w swoim mieszkaniu dużą ilość narkotyków policjanci wiedzieli już od kilku tygodni. Każde zgłoszenie dołączali do obszernego już materiału dowodowego w tej sprawie.

– Mając już obraz przestępczego procederu oraz informacje o dokładnym miejscu przechowywania narkotyków, kryminalni wkroczyli do akcji. Zapukali do drzwi jednego z mieszkań w gminie Miłkowice, gdzie zaskoczony wizytą policjantów drzwi otworzył mężczyzna. Funkcjonariusze od razu poczuli charakterystyczny zapach marihuany – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Stało się jasne, że znalezienie narkotyków to tylko kwestia czasu. I rzeczywiście, w trakcie przeszukiwania pokojów i kuchni mundurowi znaleźli „trawkę”.

– Z zabezpieczonego suszu można było uzyskać 120 porcji handlowych tego narkotyku. Środki odurzające zostały zabezpieczone i przekazany do specjalistycznych badań. Przebywający w mieszkaniu mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Prokurator objął mieszkańca gminy Miłkowice policyjnym dozorem – informuje mł. asp. Ekiert.

Mieszkańcowi gminy Miłkowice grozi teraz 10-letnia odsiadka.

Dodaj komentarz