Profesor Miodek apeluje o rozwagę (WIDEO)

Jako piesi, w starciu z pojazdem nie mamy żadnych szans. Stąd moja prośba o uwagę, rozwagę i rozsądek – apeluje językoznawca prof. Jan Miodek, a pod jego słowami podpisują się policjanci z całego województwa, m.in. z Głogowa.

Prof. Miodek włączył się w kampanię na rzecz bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów dolnośląskiej policji. Efektem spot promujący bezpieczeństwo na drogach, który można obejrzeć na stronie dolnośląskiej policji:

– Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jest w głównej mierze zależne od nas samych. Policjanci przypominają pieszym, że przez jezdnię należy przechodzić wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym, stosować się do sygnalizacji świetlnej, a jeżeli jej nie ma, to uważnie rozejrzeć się, czy możemy bezpiecznie wejść na drogę. Rozwaga może uratować nam życie, natomiast pośpiech doprowadzić do tragedii – zaznacza sierż. szt. Przemysław Ratajczyk z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu. I dodaje: – Rowerzystom przypominamy nie tylko o prawidłowym oświetleniu jednośladu, ale też o poruszaniu się po ścieżkach do tego wyznaczonych. Jeżeli takowych nie ma, to prosimy o rozsądek podczas przemieszczania się po jezdni. „Mieć oczy dookoła głowy” to w tym przypadku trafne stwierdzenie.

Dodaj komentarz

*

code