Opublikowany: śr, Wrz 20th, 2017

Prezydent z marszałkiem idą razem do wyborów

Wszystko wskazuje na to, że wiele może się zmienić na dolnośląskiej scenie politycznej. I nie tylko dolnośląskiej. Prezydent Lubina Robert Raczyński zdradził właśnie, że Bezpartyjni Samorządowcy stworzą koalicję z Dolnośląskim Ruchem Samorządowym, którym kieruje marszałek województwa Cezary Przybylski. A to z kolei oznacza wspólny start w przyszłorocznych wyborach samorządowych, a być może także w wyborach parlamentarnych.

W najbliższy weekend w Tarnowie Podgórnym odbędzie się I Ogólnopolska Konwencja Ruchu Samorządowego „Bezpartyjni”. Podczas spotkania zostaną przedstawione założenia programowe ruchu, Bezpartyjni powiedzą też o swojej wizji Polski, alternatywnej dla partii politycznych.

Spotkanie będzie też miało inny, szerszy wymiar. Na kilka dni przed konwencją, w wywiadzie dla Polskiego Radia Wrocław, prezydent Lubina Robert Raczyński, zdradził, że Bezpartyjni stworzą koalicję z Dolnośląskim Ruchem samorządowym, gdzie liderem jest marszałek województwa Cezary Przybylski. Razem – pod szyldem Bezpartyjnych – mają wystawić listę do sejmiku województwa oraz kandydata na prezydenta Wrocławia.

– Jeśli chodzi o samą idee jednego bezpartyjnego ruchu samorządowego, to decyzja w zasadzie już zapadła. Będziemy się jednoczyć – zapowiedział w Polskim Radiu Wrocław prezydent Raczyński.

Cezary Przybylski ma wziąć też aktywny udział w sobotniej konwencji w Tarnowie Podgórnym, gdzie zaplanowane jest jego wystąpienie.

– Celem jest wypracowanie wspólnego programu i oczywiście wspólna lista, dlatego że program muszą realizować ludzie, którzy za nim pójdą i będą go później pilnować. Od początku rozmawialiśmy, że nas interesuje współudział w kierowaniu Dolnym Śląskiem, ale nie tylko. Chcemy zaproponować bezpartyjność ruchu społecznego i politycznego również w powiatach i gminach. Poprzez aktywność moją oraz marszałka Cezarego Przybylskiego będziemy się starali pokazywać, że te rozwiązania które proponują Bezpartyjni – nie kierowanie się interesem chwili partyjnych, nie kierowanie się interesem chwilowych notowań poszczególnych partii – są najbardziej korzystne dla obywateli – mówi prezydent Robert Raczyński w wywiadzie dla Radia Wrocław.

Cały wywiad można przeczytać i odsłuchać TUTAJ.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..