Opublikowany: pt, Lut 7th, 2020

Prezydent pyta mieszkańców o Centrum Witelona

Każdy, kto chce mieć wpływ na profil czy zakres działalności powstającego w parku Miejskim Centrum Kultury, Nauki i Edukacji Witelona może wyrazić swoją opinię podczas konsultacji organizowanych przez władze miasta. Okazja, by podzielić się uwagami już w środę, 12 lutego.

Celem konsultacji jest zebranie opinii na temat Centrum, które po zakończeniu przebudowy i adaptacji dawnego Teatru Letniego będzie otwarte dla zainteresowanych w zielonym sercu nadkaczawskiego miasta.

– Spotkanie jest skierowane do różnych środowisk społecznych, organizacji i stowarzyszeń działających m.in. w sferze kultury, edukacji, nauki, integracji międzypokoleniowej, wsparcia osób niepełnosprawnych, historii i tożsamości miasta – wyjaśnia Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Urzędnicy liczą, że dyskusja przyniesie odpowiedzi na pytania dotyczące oczekiwanych funkcji Centrum, jego programu kulturalnego, edukacyjnego, ekspozycji, zajęć warsztatowych, pokazów naukowych i spotkań czy też wykorzystywania najnowocześniejszych technologii.

– Zależy nam, aby powstałe Centrum było atrakcyjnym ośrodkiem edukacyjnym, przyciągającym dzieci, młodzież i dorosłych o otwartych i ciekawych świata umysłach, zarówno z Legnicy, jak i z regionu. Dlatego pragniemy poznać pomysły mieszkańców na ofertę jego działalności – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski.

Konsultacje już w najbliższą środę, 12 bm., w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Jordana, w godz. 17-19. Jak zapowiadają przedstawiciele legnickiego magistratu, wszystkie propozycje i postulaty, jakie pojawią się na spotkaniu, zebrane będą do protokołu podczas konsultacji. Można będzie też składać je później drogą elektroniczną na adres rm@legnica.eu, w terminie do 18 lutego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..