Opublikowany: pon, Lis 11th, 2019

Prawo jazdy miał tylko dwa miesiące. 18-latkowi grozi więzienie

Zaledwie dwa miesiące mógł nacieszyć się prawem jazdy 18-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego. Świeżo upieczonemu kierowcy grożą teraz nawet dwa lata więzienia, po tym jak zatrzymali go funkcjonariusze legnickiego samodzielnego pododdziału prewencji.

18-latek w ręce stróżów prawa wpadł w Ścinawie. – Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi postanowili sprawdzić, co jest tego powodem, dlatego zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim młody mieszkaniec powiatu wołowskiego – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Wygląd mężczyzny wskazywał, że może być pod wpływem środków odurzających. Przypuszczenia funkcjonariuszy bardzo szybko się sprawdziły. Badanie narkotesterem na zawartość narkotyków dało wynik pozytywny.

Nieodpowiedzialny kierowca został przez patrol zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Teraz jego los jest w rękach sądu. Podejrzany będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem, będąc pod wpływem narkotyków.

– 18-latek już stracił swoje prawo jazdy, które posiadał od dwóch miesięcy. Za przestępstwo, którego się dopuścił, może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat dwóch, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – dodaje rzeczniczka lubińskiej policji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..