Opublikowany: czw, Lut 15th, 2018

Poziomica 2017: Które budowle najpiękniejsze?

Już jutro dowiemy się, które ubiegłoroczne legnickie realizacje architektoniczne zyskały największe uznanie w oczach środowiska architektów oraz publiczności zgromadzonej w Akademii Rycerskiej. Grupa “Skupień i przyjaciele” zaprasza na drugą edycję konkursu “Poziomica”.

Najpiękniejsze budowle poznamy jutro, 16 lutego, podczas gali w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Wstęp jest wolny, a z zaproszenia mogą skorzystać wszyscy zwolennicy wyróżnień za realizacje architektoniczne. Początek o godz. 18.

– Zapraszamy zarówno profesjonalnych architektów, jak i mieszkańców Legnicy zainteresowanych nowoczesnymi, funkcjonalnymi i niebanalnymi obiektami – zachęca do przybycia na galę konkursową architekt Jerzy Skupień, pomysłodawca konkursu. – Nominowaliśmy 22 budowle o charakterze mieszkaniowym, przemysłowym, biurowym i usługowym, wybrane spośród setek zrealizowanych w Legnicy w roku 2017 inwestycji. Naszemu środowisku zależy na premiowaniu, wyróżnianiu i promowaniu najlepszych projektów legnickich architektów – dodaje.

Poziomice 2017 trafią do trzech najlepszych budowli, które znalazły się na liście sporządzonej przez profesjonalistów. W wyborze pomogą zebrani mieszkańcy. Na które z realizacji będzie można oddać głos?

Oto ubiegłoroczne realizacje, które biorą udział w drugich legnickich prezentacjach architektonicznych:

·         Okrężna 2, przebudowa
·         Myrka 19
·         ul. Kedywu 6A i 6B
·         Ściegiennego 20
·         Leśmiana – lofty, przebudowa
·         Wrocławska 1, MPoint
·         Olkuska 29
·         Zbiorcza droga południowa, Etap 2. z mostem nad Kaczawą, Jaworzyńska – al. Rzeczypospolitej (al. 100-lecia Odzyskania Niepodległości)
·         Nowodworska 11, remont GS
·         Łokietka 9 –stacja paliw
·         Wrocławska 196, przychodnia lekarska
·         Szczytnicka 27 –laboratorium LIS
·         Jaworzyńska 254, biurowiec
·         Jaworzyńska 287- UZIN rozbudowa Zakład Mieszania Suchych Zapraw
·         Jaworzyńska 299, przemysł
·         Łowicka 27, pawilon handlowy Outlet
·         Zamkowa 8, biurowiec
·         Nowodworska 23, biurowiec 2-piętrowy
·         Czarneckiego 36, biurowiec, nadbudowa
·         Poznańska 53, myjnia
·         Grunwaldzka 38, remont przedszkola
·         Jaworzyńska 227B, biurowo-magazynowy

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..