Opublikowany: nie, Mar 22nd, 2020

Pożar w sąsiedztwie zamku (FOTO, WIDEO)

Trwa dogaszanie pożaru zabudowań gospodarczych w bezpośrednim sąsiedztwie jaworskiego zamku. Zgłoszenie o kłębach dymu Stanowiska Kierowania przyjęło kilka minut po godz. 20. Do akcji natychmiast przystąpiły trzy zastępy.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pożar w stopniu zaawansowanym. Było spore zadymienie a przez okna było widać języki ognia. Po kilku minutach do jaworskich strażaków dołączyły zastępy z OSP Paszowice, Mściwojów i Męcinka. Ratownicy w aparatach powietrznych przeszukali zadymione pomieszczenia i nie stwierdzili obecności osób poszkodowanych.

– Od wielu miesięcy tymi zabudowaniami nikt się nie interesował. Wcześniej ktoś zrobił tam sobie skład części samochodowych – powiedziała nam mieszkanka ul. Chrobrego.

Istotnie, strażacy zastali w pomieszczeniach płonące tapicerki samochodowe, spojlery i wiele elementów z tworzywa. Ogniem zajął się dach o konstrukcji drewnianej, kryty papą i płachtami blachy. Obecnie (godz. 22:30) trwa dogaszanie, nie ma zagrożenia pożarowego dla sąsiadujących budynków gospodarczych i mieszkańców. Nie ustalono jeszcze przyczyn i okoliczności powstania tego pożaru.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..