Opublikowany: sob, Kwi 4th, 2020

Pożar na poddaszu (FOTO, WIDEO)

Szybka i sprawna akcja strażaków zapobiegła tragedii. W Pawłowicach Wielkich (gmina Wądroże) doszło do pożaru poddasza. Mieszkańcy w porę zauważyli ogień i wezwali straż.

Na miejsce stawiły się zastępy z terenu powiatu jaworskiego i okolic Legnickiego Pola. Z pomocą przybył też zastęp z podnośnikiem JRG Legnica. Ratownicy w aparatach powietrznych szybko zlokalizowali źródło ognia na strychu i ugasili pożar, który był już w stopniu zaawansowanym.

– Nie znamy jeszcze przyczyny – powiedział nam na miejscu kierujący akcją kpt. Andrzej Mitek z komendy powiatowej PSP Jawor. Możliwe, że była to jakaś nieszczelność przewodu kominowego. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji udało się uniknąć sporych strat materialnych. Na miejscu obecna była także wójt gminy Wądroże Wielkie. – Oferujemy niezbędną pomoc właścicielowi domu. Na tą chwilę konieczne jest zabezpieczenie dachu – powiedziała po rozeznaniu potrzeb Elżbieta Jedlecka.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..