Pożar na Książęcej. Poszkodowana nie żyje – AKTUALIZACJA (FOTO, WIDEO)

Nie znamy jeszcze przyczyny pożaru mieszkania w kamienicy przy ul. Książęcej w Legnicy. Około godz. 7:30 do Stanowiska Kierowania JRG wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że jest poszkodowana jedna osoba. Na miejsce udały się cztery zastępy strażaków.

Pożar udało się szybko i sprawnie opanować. Jedna osoba była nieprzytomna, sąsiedzi ewakuowali poszkodowaną kobietę na klatkę schodową. Pomocy udzielił wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Nie było potrzeby ewakuacji pozostałych mieszkańców. Przez kilkadziesiąt minut ruch na ul. Książęcej ze względu na prowadzone działania był zamknięty.

AKTUALIZACJA:

Akcja gaśnicza straży pożarnej zakończyła się ok. godz. 8:35. Wówczas nie było wiadomo, czy poszkodowana kobieta przeżyła pożar. Informacja z pogotowia wpłynęła do Stanowiska Kierowania PSP chwilę później. 90-letnia staruszka z poparzeniami mimo prób ratunkowych zmarła. Wiadomo, że paliło się pomieszczenie mieszkalne na II piętrze, zniszczeniu uległ fragment podłogi.

– Przyczyny i okoliczności pożaru będzie badała komisja składająca się z biegłych z zakresu pożarnictwa i policji – powiedział nam st. kpt. Dominik Bochenek, dyżurny operacyjny SK PSP w Legnicy.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..