Opublikowany: śr, Mar 11th, 2020

Pożar w kamienicy. Ewakuowano mieszkańców (FOTO, WIDEO)

We wtorek późnym wieczorem jaworskie zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru mieszkania w kamienicy wielorodzinnej przy ul. Starojaworskiej. Zapaliły się materiały składowane w sąsiedztwie pieca. Ewakuowano mieszkańców, do jednej z rodzin wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego.

Pożar zauważyli domownicy i próbowali samodzielnie ugasić jeszcze przed przyjazdem straży. Zrobiło się ogromne zadymienie, więc lokatorzy opuścili mieszkania a do gaszenia przystąpili ratownicy w aparatach powietrznych. Wskaźniki wyczuwały czad, dopiero po kilkunastominutowym wietrzeniu pomieszczeń można było wrócić do mieszkań. Jeden z lokatorów nie czuł się najlepiej. Pomocy medycznej udzielił lekarz z jaworskiego pogotowia. Podczas pracy strażaków na ul. Starojaworskiej występowały drobne utrudnienia w ruchu pojazdów. Działania zakończono ok. godz. 21. Strażacy przypominają, aby zachować ostrożność podczas palenia i nie składować w bezpośrednim sąsiedztwie pieców materiałów łatwopalnych.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..