Pożar i bijatyka z policją (WIDEO)

Tę interwencję z sylwestrowego wieczoru zapamiętają zarówno mundurowi, jak i mieszkańcy budynku socjalnego przy ul. Tarnopolskiej. Zamiast dziękować strażakom za gaszenie pożaru, który wybuchł w jednym z tamtejszych pustostanów, lokatorzy zaatakowali ich, a później także policjantów. Zarzuty usłyszały dwie osoby. Jedną z nich jest... 14-latek.

W ostatni wieczór 2020 roku, na kilkadziesiąt minut przed północą, legniccy strażacy ruszyli gasić pożar w budynku socjalnym przy ul. Tarnopolskiej. Ponieważ istniało realne zagrożenie dla lokatorów kamienicy, konieczna okazała się ich ewakuacja. To nie spodobało się jednemu z mieszkańców, najwyraźniej gorączkowo wyczekującego już noworocznych fajerwerków.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Zamieszanie, podsycane przez zgromadzonych wokół, żywiołowo reagujących na wydarzenia lokatorów budynku, próbowali opanować obecni na miejscu policjanci. Ich reakcja przyniosła jednak odwrotny efekt. Gdy mundurowi usiłowali obezwładnić agresywnego nastolatka, w jego obronie stanęła 31-latka, także lokatorka budynku socjalnego. Kobieta podbiegła do policjantki i uderzyła ją pięścią w twarz.

Na pamiątkę sylwestrowej nocy dwoje lokatorów kamienicy będzie stawać na wokandzie. 14-latek odpowie przed sądem rodzinnym – za naruszenie nietykalności funkcjonariusza, jak i utrudnianie akcji ratunkowej. 31-latka usłyszała zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariusza w celu zaprzestania wykonywania czynności służbowych.

Dodaj komentarz