Opublikowany: pt, Cze 16th, 2017

Powstaje pierwszy psi park

Już wkrótce pojawią się urządzenia do zabawy, a na razie stawiane jest ogrodzenie – w parku Słowiańskim w Lubinie właśnie powstaje park dla psów. Jego budowa powinna się zakończyć w ciągu kilku najbliższych tygodni.

To będzie pierwsze takie miejsce dla czworonogów i ich właścicieli w Lubinie. Jeśli się sprawdzi, władze miasta nie wykluczają, że powstaną kolejne.

Park dla psów powstaje na terenach zielonych od ulicy Paderewskiego. Robotnicy właśnie grodzą teren. Płot ma 1,5 metra wysokości, żeby właściciele nie musieli obawiać się o swoje zwierzaki i przy okazji, żeby nie zakłócały one spaceru innym osobom korzystającym z parku Słowiańskiego.

Do psiego parku będzie można się dostać przez dwie furtki.

Firma wykonująca inwestycję właśnie zamówiła urządzenia do zabawy dla psów. Wkrótce rozpocznie się ich montaż. Będzie ich w sumie 14, między innymi tor z rurek, przeskoki pojedynczy i potrójny, tunel, płotki, równoważnie oraz większe i mniejsze pochylnie. Wszystkie będą wykonane z tworzywa barwionego w masie w całości – ekologicznego materiału, odpornego na warunki atmosferyczne, działania grzybów i pleśni, nie podlegającego korozji atmosferycznej, który podlega recyklingowi. Dzięki temu, urządzenia nie będą wymagać konserwacji, malowania i impregnacji. Nie będą się nagrzewać jak metal, nie będą z nich też wychodzić drzazgi, jak z drewna.

Później postawione zostaną ławki, kosze na śmieci oraz dodatkowo na psie odchody. Zrobiony zostanie w tym miejscu także nowy chodnik. A ubytki powstałe na trawie uzupełnione zostaną trawą w rolce. Firma ma jej 600 metrów.

– Jeśli wszystko pójdzie z planem, park powinien być gotowy do wakacji – mówi Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

Już teraz pracom nad miejscem do zabawy dla czworonogów z zainteresowaniem przyglądają się mieszkańcy spacerujący tutaj ze swoimi psami. Choć myśleli, że park powstanie nieco w innym miejscu, bliżej wyjazdu na krajową trójkę, to są ciekawi, jak wyglądać będzie to miejsce.

Wykonanie parku dla psów kosztować będzie miasto ponad 220 tysięcy złotych. Przetarg na jego wykonanie wygrała firma z Jerzmanowej.

W ubiegłym roku lubinianka Julia Kuciejczyk starała się zdobyć 10 tys. zł w konkursie „Spółdzielnia Pomysłów” organizowanym przez Spółdzielczą Grupę Bankową właśnie na stworzenie parku dla psów w naszym mieście. Na jej projekt zagłosowało sporo mieszkańców. I choć lubiniance nie udało się wygrać konkursu i zdobyć pieniędzy, to pomysł, między innymi dzięki wsparciu lubińskich radnych miejskich, jest teraz realizowany.

Fot. KW

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..