Powiedzą, jak zgłaszać zagrożenia (WIDEO)

Funkcjonowanie aplikacji: Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda to temat debaty społecznej organizowanej przez głogowską policję dla mieszkańców osiedli: Śródmieście, Stare Miasto, Przemysłowe i Ostrów Tumski. 

– Debata poświęcona jest przede wszystkim Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – zapowiada Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP Głogów. – Aplikacja ta została uruchomiona w październiku zeszłego roku. Pokazuje miejsca, które – według mieszkańców – są niebezpieczne.

Druga aplikacja, z której mogą korzystać mieszkańcy to Moja Komenda. Umożliwia ona łączność z dzielnicowymi.

– Bardzo szybko można ustalić, kto jest dzielnicowym w danym rejonie i połączyć się z nim telefonicznie przy pomocy tej aplikacji – wyjaśnia Bogdan Kaleta.

Co na temat zagrożeń bezpieczeństwa sądzą głogowianie?

– W zasadzie nie widzę zagrożeń – powiedziała nam jedna z mieszkanek. – Niepokoi mnie nieporządek w niektórych miejscach. Miasto jest piękne, centrum, natomiast peryferia są raczej zaniedbane.

– Oprócz wybryków młodzieży na naszym osiedlu, czym dzielnicowy powinien się zainteresować, to nie widzę większych zagrożeń – stwierdził głogowianin.

Okazuje się jednak, że mieszkańcy chętnie zgłaszają swoje spostrzeżenia w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– Od początku roku mamy już blisko tysiąc zgłoszeń, a od początku funkcjonowania aplikacji około 1400 – dodaje Bogdan Kaleta. – Połowa z nich została potwierdzona. Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy parkowania.

Głogowianie sygnalizują też sprawy związane z piciem alkoholu w miejscach publicznych, przekraczaniem prędkości czy ze złym stanem dróg.

Kolejna debata na temat bezpieczeństwa zaplanowana jest na październik. Wtedy przedstawione zostaną odpowiedzi na zgłoszone teraz problemy.

Spotkanie odbędzie się 12 czerwca o godz. 17 w Centrum Konferencyjno Wystawienniczym przy Zamku Książąt Głogowskich.

Zobacz także: 

Dodaj komentarz